Comisia Om Și Societate

Comisia Om Și Societate

Concurs ”HRISTOS SE NAȘTE, MĂRIȚI-L!”-Reghin

Premiul I-Nemeș Bianca, clasa a VII-a A

Premiul III- Lazarciuc Gabriela, clasa a VII-a A-poezie,

– Diplome de participare- Jolopciuc Darius-desen, Moldovan Alina-compunere, Moș Antonia-poezie, clasa a III-a C,

-2019-Concurs Interdisciplinar regional Iași-”RELIGIA ÎN DIMENSIUNE VIRTUALĂ”:

Premiul II- Pop Bianca, Jolopciuc Andrei, VIA,

Mențiune- Pisuc Mara, Roșu Alexia, VB

-Festivalul Concurs Regional ”VESTITORII BUCURIEI ÎNVIERII”, Ediția a VI-a, Reghin

Premiu Special, Machete- Moldovan Larisa & Ciurdaș Camelia, cls. a IV-a A

-Diplomă de participare Moldovan Alina, cls. a III-a C

DESENE: Premiul III- Pașca Alexandra-, cls. a III-a D,

Diplome de participare: Rednic Daria, cls. a IV-a C, Petrovai Irina, cls. a III-a C, Costin Mara, cls. a IV-a C,

GRAFICĂ: Utan Bianca, cls. a VIII-a C,

ICOANE PE STICLĂ: Premiul I-Iusco Daria, cls. a V-a B

MEDIA-Premiul I-ȘEZĂTOARE ”Talent moroșenesc”-10 persoane cls. a VII-a A: Nemeș Bianca, Privigyei Ana Maria, Rad Florentina, Lazarciuc Gabriela, Mintău Serafim, Gogotă Mark, Jer Daria, Iura Alexandra, Morar Ana Maria, Dunca Denisa

”ARTA-ÎNTRE TALENT ȘI DĂRUIRE”, Ilfov, Premiul III-Jolopciuc Darius, cls. a III-a C, Diplomă de participare-Szemkovics Georgiana, cls. a IV-a A.

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

NEMEȘ BIANCA, cls. a VII-a A- 91 puncte, locul I

-FAZA NAȚIONALĂ-PUTNA-NEMEȘ BIANCA-PREMIU SPECIAL

POP BIANCA, cls. a VI-a- 82 puncte

PISUC MARA, cls. a V-a A-76 puncte

OLIMPIADA DE RELIGIE:

Faza județeană: Loc II– Pisuc Mara, VB

                              Loc III– Pop Bianca, VIA

                               Mențiuni: Rad Florentina, Privigyei Ana Maria, Lazarciuc Gabriela, Melneciuc Andreea-VIIA, Jolopciuc Andrei-VIA, Vancea Petruța-VIIIB, Elekeș Luca-VB.

FAZA NAȚIONALĂ ORADEA: Rad Florentina, VII A, Pop Bianca, VI A

MITITEAN IOAN- ALEXANDRU- PROFESOR RELIGIE GRECO-CATOLICĂ

eleva Coroian Mariș Andreea din clasa a VIII-a A a obținut Locul I la Olimpiada Națională de Religie.